Słoweński koszmar trwa!

• 26.09.2019, 22:06 (aktualizacja 27.09.2019, 16:27)
  • Adam Szewczyk
Słoweński koszmar trwa! credit: FIVB
Po niezwykle zaciętym meczu Polska uległa Slowenii 1:3. Sloweńcy po raz trzeci na Mistrzostwach Europy pokrzyżowali plany naszych siatkarzy.

Wygrał zespół lepszy ale trzeba przyznać, że kumulacja błędów polskich siatkarzy była niespotykana. Mimo, że w każdym secie widać było walkę, to jednak polscy zawodnicy w 2 - 3 akcjach każdego seta byli poprostu słabsi.

Patrząc na grę naszych ulubieńców można było odnieść wrażenie, że Polacy nie bardzo wierzyli w wygraną. Nie mogli złapać odpowiedniego rytmu w czym nie pomagało 12 tysięcy głośno kibicujących Słoweńców zgromadzonych w pięknej hali sportowej w Lublanie.

Zespół jechał w jednym celu - aby znów po 10 latach zdobyć złoty medal Mistrzostw Europy. Cóż ... będzie trzeba przełknąć gorycz porażki i zadowolić się grą o bązowy medal.

W meczu o trzecie miejsce Polacy zagrają już w najbliższą sobotę, przeciwnikiem będzie zwycięzca meczu Francja - Serbia.

W niedzielę Słowenia zagra o złoto w meczu finałowym..