Piątek, 18.10.2019

WIELKI SUKCES POLSKICH SIATKARZY !

• 11.08.2019, 19:36 (aktualizacja 18.09.2019, 19:43)
  • Żródło: foto: fivb.com
Drużyna biało - czerwonych wygrała w Gdańsku w dzisiejszym meczu ze Słowenią i tym samym awansowała na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Po wczorajszym zwyciestwie 3:0 w arcyważnym meczu z Francja, przed naszymi reprezantantami droga na igrzyska stanęła otworem pod warunkiem wygrania minimum 1 seta w kolejnym meczu, tym razem z bardzo niewygodnym rywalem jakim była dla nas Słowenia.

Pierwszy set zaczął sie bardzo nerwowo i przebiegal pod dyktando naszych rywali. Ostatecznie wygrali go 25:21.

W drugim secie Słoweńcy poczuli wiatr w żaglach z nadzieją że uda im sie ograc naszych siatkarzy.

Po tak nerwowym secie biało - czerwoni zapewnili sobie awans na igrzyska wygrywając go do 23.

Dwie kolejne partie mimo wyrównanej gry nie niosły już takiej dawki emocji.
Polacy wygrali caly mecz 3:1. ( 21:25,25:23,25:23,25:21 )

W Tokio powalczymy o medal igrzysk Olimpijskich już po raz dziesiąty.

Źródło: foto: fivb.com